Często Zadawane Pytania

Jeśli nie możesz znaleźć odpowiedzi na swoje pytanie w FAQ, po prostu skontaktuj się z nami.

Działka

Otrzymasz spersonalizowany certyfikat z wyszczególnieniem własności do swojej pamiątkowej działki, oraz swoich praw i obowiązków, które mogą przysługiwać Tobie jak i Twoim spadkobiercom. Możesz przekazać swój spersonalizowany certyfikat dla każdego, a prawa własności do działki przejdą na nich zaraz po uwzględnieniu tego w swoim testamencie.

Osoba, do której trafi Twój spersonalizowany certyfikat może wystąpić o ponowne wystawienie dokumentów na swoje imię i nazwisko.

Możesz też sprzedać swój certyfikat, lecz występują tu 2 ograniczenia umowne. Pierwsze uniemożliwia fotografowania/strzelania, zaś drugie zakazuje dzielenia działką.

 

Nie. Każdy może złożyć zamówienie i każdy może otrzymać pakiet prezentowy.

Tak, serdecznie zachęcamy do odwiedzenia działki. Jeśli zdecydujesz się odwiedzić rezerwat w Glencoe Wood, mamy tam “Visitor Centre” i usługę “Meet & Greet”.

Prosimy zapoznać się naszą stroną ‘Visit Glencoe Wood’ po więcej szczegółów. Zapraszamy również do self-guide (samodzielna piesza wycieczka) wizyty rezerwatu “Mountain View” (specjalnie dla naszych Lairds, Lordów i Ladies z Lochaber). Po więcej szczegółów kliknij tutaj.

Jako nowy Laird, możesz przyjść i odnaleźć swoją działkę; wybrać się na spacer po lesie, zrobić zdjęcie swojej działki, zorganizować piknik nad rzeką i wiele więcej!

Ziemia jest zarządzana jako rezerwat przyrody. Będziesz mógł cieszyć się z obserwowania ptaków, pojawienia się grzybów, aktywnego wypoczynku jak i z ciszy i spokoju.

Zapraszamy cię do zasadzenia drzewa lub rozsypywania popiołów. Jeżeli Twoja działka jest duża (100 stóp kw lub więcej), możesz umieścić na niej namiot i pozostać przez kilka dni. Jako, iż istnieje szansa, że może być zasadzone drzewo na części Twojej działki, pozwalamy klientom, którzy zamówili dużą działkę do campingu i rozłożenia namiotu w dowolnym miejscu na części działki należącej do nas.

Określamy dokładną lokalizację każdej działki za pomocą systemu UK Ordnance Survey, który mierzy i wyznacza teren z dokładnością do milimetra.

Położenie każdej działki jest wyjątkowe. Na chwilę obecną, nawet dzięki pomocy profesjonalnego geodety, może okazać się to niemożliwe do precyzyjnego zlokalizowania najmniejszych działek. Aczkolwiek dokładność GPS stale się poprawia. Jednakże, możemy również dostarczyć oszacowaną szerokość i długość geograficzną Twojej działki w celu ułatwienia odnalezienia jej w systemie GPS, które niestety nie korzystają z systemu operacyjnego iOS, takiego jak w iPhone i wielu innych niedrogich urządzeniach GPS, których głównym zadaniem jest wyznaczanie trasy podczas podróży samochodem. Używając wymienionych powyżej przedmiotów, znalezienie obszaru Twojej działki będzie ułatwione.

Fizyczna lokalizacja każdej działki nie jest oznakowanana na gruncie ziemi, aczkolwiek nie mamy nic przeciwko oznaczaniu jej po odnalezieniu. Wierzymy, że las wyłożony tysiącami słupków wyznaczających teren, byłby nieatrakcyjny, nawet jeśli byłoby to praktyczne. Kilku właścicieli certyfikatów umiściło pamiątkowe kamienie, Cairns(kopce z kamieni) lub flagi na swoich działkach, co jest prawem każdego właściciela certyfikatu.

Podczas gdy wielu Lairds cieszy się z umieszczenia flag lub pozostawiania pamiątek/rzeczy pamiątkowych na swojej działce, szanownie prosimy o używanie przedmiotów, które są biodegradowalne. Oczywiście, możesz też umieścić flagę w celach sfotografowania działki.

Gdy wybierzesz dużą działkę, zasadzimy odpowiednie drzewo do Twojej działki w Twoim imieniu. Alternatywnie jedno lub więcej drzew można nabyć w ‘Accessories Shop’– sklepie z akcesoriami.

Drzewo prawie na pewno nie zostanie posadzone na działce, która jest częścią Glencoe Wood z uwagi na to, że las ten jest już za bardzo pokryty drzewami. Co roku sadzimy tysiące drzew w celu tworzenia nowych lasów. Robiąc to łączymy opuszczone obszary dawnych lasów i rozciągamy je na teren posiadłości, która pomaga leśnym gatunkom flory i fauny.

Rodzaj drzewa, które zasadzimy będzie zależał od typu gruntu. Będzie to ojczyste szkockie drzewo liściaste(Scottish Broadleaf), prawdopodobnie dąb, jarzębina, leszczyna, brzoza, ostrokrzew, wierzba lub olcha. Nie będzie to niestety jesion, dopóki choroba zamierania go nie będzie lepiej rozumiana. Nie możemy umieszczać żadnych tablic na drzewie, ale jesteśmy zaszczyceni na zezwolenie Ci na to, w momencie gdy odwiedzisz swoją działkę.

Nie. Tylko jedna osoba może legalnie posiadać prawo do pamiątkowej działki ziemi.

Jeżeli zamówisz dwie działki o tej samej wielkości, działki będą obok siebie i każda z nich może mieć innego właściciela.

Zamawianie

Wydrukujemy dowolną datę wybraną przez Ciebie na Spersonalizowanym Certyfikacie. Wszystkie zamówienia są wysyłane w przeciągu 48 godzin. Większość zamówień jest wysyłana w ciągu 24 godzin.

Tak. Podczas składania zamówienia należy podać dane odbiorcy. Może to być dowolne imię i nazwisko.

Oferujemy również specjalne opakowanie ozdobne i opcję dodania liściku z dowolną treścią za niewielką opłatą.

Tak. Jeśli działki są tej samej wielkości, to wszystkie działki, które zamówisz w tym samym czasie będą obok siebie. Wszelkie inne domówione działki w późniejszym czasie, mogą być częścią innego bloku, który aczkolwiek będzie wystarczająco blisko.

Proszę odwiedzić http://www.highlandtitles.com/registration i wprowadzić kod dokładnie tak, jak widnieje on na karcie rejestracyjnej.

Tytuł

“The Master Title Deed” jest “Deed Pool”-dokumentem, który zezwala na zmianę imienia. Najczęstszym rodzajem “Deed Pool” (jednostronny akt prawny;prawna zmiana imienia lub nazwiska) jest dokument prawny, dzięki któremu możliwa jest zmiana własnego imienia lub też nazwiska na własne życzenie. Akty “Deed Pools” są najczęściej stosowane w przypadku małżeństw lub rozwodów, gdy wprowadza się zmiany z “Panny”-Miss na “Mężatkę”- Mrs. i vice versa. “The Master Title Deed” potwierdza Twoje prawo do podjęcia nowego tytułu. Dokument ten może również być użyty do zmiany imienia.

Właściciele małych szkockich posiadłości/działek gruntu mają pełne prawo przyjęcia tytułu Lorda lub Lady (Damy). “The Master Title Deed” daje możliwość wyboru.

Deed Poll nie musi być stosowany w Szkocji i w niektórych innych krajach.

Wystarczy poprosić o ponowne wysłanie dokumentów poprzez użycie poniższego emaila [email protected]

Wielu naszych klientów postanawia poprosić swój bank o dodanie swojego nowego tytułu do konta bankowego i karty kredytowej. Do każdego pakietu prezentowego dołączamy dokument “The Master Title Deed”, który jest akceptowany w wielu systemach prawnych na arenie międzynarodowej, które uznają dokument “Deed Poll”. “The Master Title Deed” może być stosowany w celu dowodu potwierdzenia nowego tytułu dla swojego banku, a nawet dla agencji rządowych. Jeżeli zezwala na to prawo lokalne, dokument ten pozwoli Ci na zmianę tytułu na Laird(Lord dworski), Lord, lub Lady(Dama) w dokumentach prawnych.

Należy pamiętać, że dokumenty państwowe, które nie wymieniają/pokazują/ uwzględniają żadnych tytułów(chodzi o Pan-Mr.,Pani-Mrs. itp.), takie jak paszport i w niektórych krajach prawo jazdy, nie mogą być zmienione.

Zwyczajnie powiadom bank, że twój dokument “Master Title Deed” jest aktem prawnym “Deed Poll”, który zezwala na zmianę tytułu bądź imienia, oraz, że powiadamiasz ich o zmianie swojego imienia lub tytułu. Niektóre banki…

Prawny

Nie. Nie ma żadnych podatków od ziemi w Szkocji i absolutnie nie ma żadnych innych dodatkowych kosztów związanych z posiadaniem ziemi. Posiadamy ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej(Public Liability Insurance), które ubezpiecza cały grunt posiadanej przez nas ziemi, które później będzie przekazane Tobie zaraz po dokonaniu zakupu działki. Nie będziesz mieć żadnych dalszych kosztów do zapłacenia z wyjątkiem początkowej ceny zakupu.

Nie. Nie ma możliwości zarejestrowania swojej działki, ze względu na to, że jest ona za mała; szczególnie dlatego jest ona zdefiniowana jako “działka pamiątkowa”.

Działki “pamiątkowe” są sprzedawane w Szkocji od ponad 30 lat. Sprzedaż tych działek jest regulowana przez akt “The Land Registration (Scotland) Act 1979”, ostatnio zmieniona na “The Land Registration etc. (Scotland) Act 2012”. Należy pamiętać, że ten akt nie zezwala na dodanie działki pamiątkowej do “Land Register” (rejestr wszystkich gruntów).
Szczegóły dotyczące Twoich praw do działki będą odnotowane w rejestrze działek “Land Register” prowadzonym przez Highland Titles, a dane szczegółowe dotyczące każdej działki są dostępne online. Można je przejrzeć, korzystając z bezpłatnej aplikacji Highland Titles App oraz strony internetowej Highland Titles.

Highland Titles zapewnia, że każdy, kto ucierpiał na zdrowiu w wyniku nieszczęśliwego wypadku na terenie Glencoe Wood Estate, otrzyma odszkodowanie. Dlatego też, wykupiliśmy ubezpieczenie obejmujące osoby trzecie.

Nie ma zatem potrzeby na posiadanie dodatkowego ubezpieczenia.

Nie możemy sprzedać Ci tytułu. My po prostu przyznajemy Ci prawo do używania tytułu Laird(Lorda dworskiego), Lorda lub Lady(Damy) Lochaber/ Glencoe, które są zastrzeżone przez Highland Titles. Jeśli nie chcesz przyjmować tytułu, możesz wybrać tę opcję podczas dokonywania zakupu działek. Porady opublikowane przez szkockich prawników wyraźnie wyjaśniają, że “w Szkocji każdy może, z zastrzeżeniem wymagań dobrej wiary, nazywać się tak jak mu się podoba np.: “Laird”,”Lord” lub “Lady”.” Nie znamy jakiegokolwiek orzecznictwa administracyjnego, w którym nie jest to prawdziwe.

Skontaktuj się z nami

Mamy jeden numer dla wszystkich krajów spoza Wielkiej Brytanii. Należy pamiętać, że czas w Wielkiej Brytanii może się różnić od Twojego czasu.

Prosimy o telefon/ Zadzwoń pod numerem : +44 1481 823938

Płatności

Jeśli masz jakiekolwiek problemy z płatnością, lub jeżeli wolisz dokonać zapłaty jakimikolwiek innymi środkami, prosimy o kontakt.

Jeśli zdecydujesz się zadzwonić do nas, należy pamiętać o różnicy stref czasowych. Natomiast, odpowiedzi na e-maile dostarczamy w przeciągu 24 godzin.

Tak. Ta strona używa Braintree jako formę płatności. Braintree jest spółką firmy Paypal i jest używana przez wiele popularnych firm takich jak Airbnb i GitHub.

Tartan i Buckler

Jako Laird(Lord dworski), Lord lub Lady(Dama) z Glencoe, będziesz mógł z zaszczytem prezentować wszystkim dookoła swój oficjalny puklerz i nosić Glencoe Tartan, który został zaprojektowany specjalnie dla nas przez lokalnych projektantów tartanów “Lochalsh Weavers”.

Zostało to wpisane/zarejestrowane do oficjalnego szkockiego Rejestru Tartanów “Register of Tartans” przeznaczonego wyłącznie dla Lairds(Lordów dworskich) z Glencoe.

http://www.tartanregister.gov.uk

Aplikacja

Pełne instrukcje korzystania z naszej aplikacji są dostępne tutaj:  https://link.ht/App (w języku francuskim https://link.ht/AppFR; w języku niemieckim https://link.ht/AppDE)