Wieczny Prezent

Naszym celem jest finansowanie tworzenia kilkunastu rezerwatów przyrody w całej Szkocjii, poprzez sprzedaż najbardziej przyciągających uwagę i zainteresowanie prezentów na świecie.

Teraz w naszym dziesiątym roku, wierzymy, że jesteśmy na dobrej drodze do osiągnięcia tego celu, oraz nie znamy żadnej innej firmy, która tak dobrze i tak często współpracuje ze swoimi klientami.

Jesteśmy ogromnie dumni z naszego posłannictwa, tak jak i z naszych klientów. Dziesiątki tysięcy Lordów dworskich, Lordów i Dam odwiedziło nasze rezerwaty przyrody i wszyscy z przybyłych umocnili swoje więzi emocjonalne ze Szkocją jeszcze bardziej.

giftpack-polish


Nasze początki

Titles Highland został założony w 2006 roku przez dr Petera Bevisa, członka Towarzystwa Zoologicznego w Londynie, oraz jego córkę, Laurę. Zaczęli oni od sprzedaży działek ziemi rodzinnej w celu sfinansowania sadzenia dodaktowych drzew. Celem było przywrócenie zniszczonych/zdewastowanych ziemi przez stulecia nieprzychylnego rolnictwa i leśnictwa.

Pomysł okazał się popularny, a firma wkrótce nabyła większy kawałek ziemi i rozszerzyła zakres projektu. Highland Titles chwilowo posiada i zajmuje się dwoma rezerwatami przyrody położonymi w pięknych wzgórzach Szkocji i to dzięki zasługom tysięcy sympatyków uczynienie tego stało się możliwe.


Naturalny proces rozwoju

Highland Titles Rezerwat Przyrody w Glencoe Wood został nabyty w 2007 roku. Zawierał on 250 akrów ziemi, którą od dawna stosuje się w leśnictwie komercyjnym i rolnictwie. To stało się celem ambitnego, długoterminowego projektu przekształcenia nabytych ziemi w rezerwat przyrody.

Kluczowe cele wobec tej ziemi to:

  • Pomoc w zachowaniu i zachęcaniu do ochrony fauny i flory na obszarze West Highland
  • Zaoferowanie udogodnienia dla społeczności lokalnej
  • Zapewnienie podłoża edukacyjnego dla lokalnych szkół i organizacji

W 2014 roku udało nam się nabyć drugą działkę gruntu, około 10 mil na zachód od Invergarry, nazywaną ‘Mountain View’. Z powodu bardzo górzystego terenu, 200 akrów zostało wykorzystane w leśnictwie komercyjnym, jak i głównie w sadzeniu importowanego/nieojczystego świerku sitkajskiego. Mamy pomysły stworzenia paru przystani/schronisk dla dzikiej przyrody w tym miejscu. Wkrótce po zakupie tej ziemi w 2014 roku, stworzyliśmy przystań/schronisko “Bumblebee Haven”. Jest to ogrodzony obszar terenu, chroniący przed jeleniami, który był zrobiony dzięki pomocy organizacji “Bumblebee Trust and Trees for Life”. Również mamy nadzieję na wzbogacenie działki przeróżnymi gatunkami roślin oraz drzew. Jako, że pracujemy nad usunięciem nie ojczystych drzew, które dają za mało pożywienia i ochrony dla okolicznej dzikiej przyrody, zajeliśmy się tworzeniem siedlisk i środowiska naturalnego na tym terenie, które będzie dużo lepsze niż dotychczas. Zasadziliśmy też polne kwiaty w celu zapewnienia nektaru i pyłku dla pszczół, które obecnie budują swoje gniazda w nowo zrobionym siedlisku.

W 2015 roku podarowaliśmy 10 akrów ziemi dla schroniska Wildcat Haven, którzy z naszą pomocą i wsparciem, pracują nad uchronieniem przed wyginięciem kilku ostatnich czystych genetycznie dziko żyjących szkockich kotów.

KUP DZIAŁKĘ


pack

Drodzy Lordowie i Drogie Damy & Lordowie dworscy

Jak wiadomo, szkoccy właściciele ziemscy od dawna nazywają się “Lairds”. Jako takie, wydawało to się całkiem naturalne dla nas do zwracania się do naszych klientów w ten sposób, kiedy zaczęliśmy projekt 10 lat temu. Można również uznać “Laird” jako szkockie słowo, które przetłumaczone na język angielski jest odpowiednikiem angielskiego “Lorda”. Natomiast słowo “Lady” jest takie samo w obu przypadkach.

Tak samo jak nasz piękny pakiet prezentowy, nasi klienci otrzymają również osobiste prawo własności do pamiątkowej działki szkockiej ziemi. Dzięki temu wspaniałemu prezentowi tytułowanie się “Laird”, “Lord” lub “Lady”  z pewnością doda temu uroku.

‘Title’ jest przynajmniej częściowo odpowiedzialny za przyciąganie uwagi mediów na świecie, które właśnie jest powodem dlaczego “Highland Titles” zostało przedstawione w mediach na całym świecie.


Conservation Graphic

Ochrona przyrody

‘Highland Titles’ Organizacja Charytatywna Funduszu Powierniczego w Szkocji

W 2014 roku prawo własności Highland Titles Limited zostało przekazane do Highland Titles Charitable Trust w Szkocji, organizacji charytatywnej zarejestrowanej w Guernsey, pod numerem CH444. Fundusz powierniczy będzie trwać zawsze i zapewnia, że grunty, które posiadamy – ponad 400 akrów – mogą być tylko i wyłącznie wykorzystane w celach ochrony przyrody. Ewentualnie, w bliskiej przyszłości liczymy na sieć rezerwatów przyrody w całym regionie “Highlands” w Szkocji.

Bierzemy również udział w zbiórkach charytatywnych dla różnych innych organizacji charytatywnych i lokalnych klubów w Highlands. Wierzymy, że poczucie wspólnoty jest tym, co przyprowadza ludzi do Highland Titles, oraz wierzymy, że wzajemna pomoc dla innych grup, które nas i nasze lokalne obszary wspierają jest tym, co daje nam chęci i siłę do dalszych działań.

Present

Twój fragment Szkocji

Jedną z zalet przystąpienia do ponad 100,000+ wspólnoty Highland Titles, jest możliwość cieszenia się swoją działką, zarówno będąc na miejscu jak i daleko. Jako Laird Glencoe i Lochaber, masz przywilej zarządzania i korzystania z ziemi podczas wizyty osobistej jak i z tej “wirtualnej”. Dostaniesz też możliwość głosowania na temat istotnych spraw dotyczących zarządzania działkami, szansę nazywania, dedykowania i przekazywania ich ,oraz znacznie/wiele więcej. Będąc częścią wspólnoty, istnieje wiele sposobów, do zaangażowania się i prawdziwego cieszenia się doświadczeniem bycia właścicielem ziemskim. Nasza wspólnota dba o Szkocję, a my jesteśmy dumni z dostarczania im możliwości łączenia się z jej dziedzictwem oraz bycia częścią jej przyszłości.

Zapraszamy Cię do rozpoczęcia poprzez zarejestrowanie swoje działki. Czyniąc to otworzysz swój Highland Titles świat, oraz wszelkie inne korzyści i możliwości, które przychodzą nie tylko z bycia LairdLordem albo Lady, ale też z bycia częścią progresywnego i trwającego projektu ochrony środowiska.

Map

Nasza misja

Krótko mówiąc, chcemy kontynuować to, co robiliśmy. Konserwować Szkocje, jedną stopą kwadratową naraz.™